anonymous
  • anonymous
Which is the best buy? $24.24 for 12 bottles of juice $18.09 for 9 bottles of juice $16.32 for 8 bottles of juice $22.33 for 11 bottles of juice
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
katieb
  • katieb
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
anonymous
  • anonymous
The same as the bagel question. Find the unit price of each one ($/# of items).
anonymous
  • anonymous
I'm having difficulty now figuring out which one you'd need then. It should be the one that gives you the most amount at the lowest price, so I'm guessing lowest price then? I know that you start with unit price, hopefully you know the second part or someone else can answer that.
anonymous
  • anonymous
2.02 2.01 2.04 2.03 i think i got the answer

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.