Here's the question you clicked on:

55 members online
  • 0 replying
  • 0 viewing

suneja

  • 3 years ago

utility fn: U=min{4x,2x+y} X=chocolates, Y=ice cream. Given consumption; 15chocoltes and 10 ice creams. price of per unit choco is 10 and price of ice cream=? wats her total pocket money?

  • This Question is Closed

    Not the answer you are looking for?
    Search for more explanations.

    • Attachments:

Ask your own question

Sign Up
Find more explanations on OpenStudy
Privacy Policy