Here's the question you clicked on:

55 members online
  • 0 replying
  • 0 viewing

meilendurcer

  • 3 years ago

A 16-fluid ounce bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost? A. $0.075/fluid ounce B. $0.125/fluid ounce C. $0.36/fluid ounce D. $0.40/fluid ounce

  • This Question is Closed
  1. 03453660
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    |dw:1351701275145:dw|

  2. meilendurcer
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    B

  3. 03453660
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    |dw:1351701463761:dw|

  4. 03453660
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    you are right its B

  5. Not the answer you are looking for?
    Search for more explanations.

    • Attachments:

Ask your own question

Sign Up
Find more explanations on OpenStudy
Privacy Policy