anonymous
  • anonymous
7. Use the unit price to find the total price. 9 gallons at $1.92 per gallon (1 point)
Mathematics
jamiebookeater
  • jamiebookeater
See more answers at brainly.com
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get this expert

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this
and thousands of other questions

anonymous
  • anonymous
to find the total price just multiply 1.92 by 9. which is $17.28
anonymous
  • anonymous
thanks do u know this one? 8. You pay $1.75 for 5 bagels. What is the unit price? (1 point) $0.09 per bagel $0.45 per bagel $0.35 per bagel $0.44 per bagel
anonymous
  • anonymous
just divide 1.75 (the total price) by 5 ( the number of units) to get $0.35 (the unit price)

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

anonymous
  • anonymous
how about this 9. Which is the best buy? (1 point) $12.60 for 7 bottles of juice $10.98 for 6 bottles of juice $18.10 for 10 bottles of juice $16.38 for 9 bottles of juice
anonymous
  • anonymous
that would be $12.60 for 7 bottles of juice. or $1.80 per bottle. your using the same principal just divide 12.60 by 7.

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.