anonymous
  • anonymous
At the grocery store, 5 pints of ice cream cost $13.10. How much would 35 pints of ice cream cost?
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
chestercat
  • chestercat
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
ghazi
  • ghazi
5 costs $13.10 1 would cost = 13.10/5 =$2.62 therefore 35 would cost 35*2.62=$ 91.7
anonymous
  • anonymous
@ghazi thank you so much.
ghazi
  • ghazi
:D :)

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

anonymous
  • anonymous
@ghazi can you help me with one more?
ghazi
  • ghazi
sure :)
anonymous
  • anonymous
Simplify: (-12)*2
ghazi
  • ghazi
its just product of -12*-12= 144 because -*-=+
anonymous
  • anonymous
thanks a lot!
ghazi
  • ghazi
:) YW

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.