Here's the question you clicked on:

55 members online
  • 0 replying
  • 0 viewing

breee9

  • 3 years ago

A 16-fl oz bottle of juice costs $2.00. What is the unit cost?

  • This Question is Open
  1. Calabunga
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    divide 2 by 16 oz.

  2. Not the answer you are looking for?
    Search for more explanations.

    • Attachments:

Ask your own question

Sign Up
Find more explanations on OpenStudy
Privacy Policy