Here's the question you clicked on:

55 members online
  • 0 replying
  • 0 viewing

samwinchester

  • 3 years ago

Write an equation to model the given problem. Chelsea paid $54.90 for nine bath towels. What is the unit price p per towel?

  • This Question is Closed
  1. pathosdebater
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 2

    54.90/9 = p

  2. dmezzullo
    • 3 years ago
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    divide 9 into 54.90

  3. Not the answer you are looking for?
    Search for more explanations.

    • Attachments:

Ask your own question

Sign Up
Find more explanations on OpenStudy
Privacy Policy