Quantcast

Got Homework?

Connect with other students for help. It's a free community.

  • across
    MIT Grad Student
    Online now
  • laura*
    Helped 1,000 students
    Online now
  • Hero
    College Math Guru
    Online now

Here's the question you clicked on:

55 members online
  • 0 replying
  • 0 viewing

Selena2345

Calculate the unit price and determine the better buy ? Cereal that costs $1.50 for 31 ounces or cereal that costs $0.79 for 16 ounces

  • one year ago
  • one year ago

  • This Question is Closed
  1. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    |dw:1360995542937:dw|

    • one year ago
  2. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    are u getting it ?

    • one year ago
  3. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    tell me

    • one year ago
  4. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    Shampoo that costs $0.99 for 8 ounces or shampoo that costs $1.47 for 12 ounces.

    • one year ago
  5. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    i wrote the next problem

    • one year ago
  6. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    LUIS

    • one year ago
  7. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    |dw:1360996904878:dw|

    • one year ago
  8. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    i have a another problem luis

    • one year ago
  9. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    post it

    • one year ago
  10. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    $1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars

    • one year ago
  11. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    i posted it

    • one year ago
  12. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    LUIS

    • one year ago
  13. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    $1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars

    • one year ago
  14. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    i hear lol

    • one year ago
  15. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    okay sorry

    • one year ago
  16. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    need more help ?

    • one year ago
  17. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    yes 1 more question thats it

    • one year ago
  18. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    post

    • one year ago
  19. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    $1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars

    • one year ago
  20. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    |dw:1360997470396:dw|

    • one year ago
  21. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    My last problem: You have $20.00 to spend on lunch. You must spend exactly $20.00 on a meal consisting of any combination of the following items.Which items would you buy ? : 4 Plain slices of pizza cost $6.00 : 2 pepperoni slices cost $4.60 :5 garlic knots are $1.00 :2 sodas are $2.70 :3 bottles of purple drinks are $1.80 :4 bags of Doritios cost $1.40 : 6 sour straws cost $.90

    • one year ago
  22. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    the best deal is 2 pepperoni slices cost $4.60

    • one year ago
  23. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    :)

    • one year ago
  24. Selena2345
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 0

    The best deal is the 2 pepperoni slices cost $4.60 right only

    • one year ago
  25. Luis_Rivera
    Best Response
    You've already chosen the best response.
    Medals 1

    yes

    • one year ago
    • Attachments:

See more questions >>>

Your question is ready. Sign up for free to start getting answers.

spraguer (Moderator)
5 → View Detailed Profile

is replying to Can someone tell me what button the professor is hitting...

23

  • Teamwork 19 Teammate
  • Problem Solving 19 Hero
  • You have blocked this person.
  • ✔ You're a fan Checking fan status...

Thanks for being so helpful in mathematics. If you are getting quality help, make sure you spread the word about OpenStudy.

This is the testimonial you wrote.
You haven't written a testimonial for Owlfred.