Selena2345
  • Selena2345
Calculate the unit price and determine the better buy ? Cereal that costs $1.50 for 31 ounces or cereal that costs $0.79 for 16 ounces
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
schrodinger
  • schrodinger
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
anonymous
  • anonymous
|dw:1360995542937:dw|
anonymous
  • anonymous
are u getting it ?
anonymous
  • anonymous
tell me

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

Selena2345
  • Selena2345
Shampoo that costs $0.99 for 8 ounces or shampoo that costs $1.47 for 12 ounces.
Selena2345
  • Selena2345
i wrote the next problem
Selena2345
  • Selena2345
LUIS
anonymous
  • anonymous
|dw:1360996904878:dw|
Selena2345
  • Selena2345
i have a another problem luis
anonymous
  • anonymous
post it
Selena2345
  • Selena2345
$1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars
Selena2345
  • Selena2345
i posted it
Selena2345
  • Selena2345
LUIS
Selena2345
  • Selena2345
$1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars
anonymous
  • anonymous
i hear lol
Selena2345
  • Selena2345
okay sorry
anonymous
  • anonymous
need more help ?
Selena2345
  • Selena2345
yes 1 more question thats it
anonymous
  • anonymous
post
Selena2345
  • Selena2345
$1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars
anonymous
  • anonymous
|dw:1360997470396:dw|
Selena2345
  • Selena2345
My last problem: You have $20.00 to spend on lunch. You must spend exactly $20.00 on a meal consisting of any combination of the following items.Which items would you buy ? : 4 Plain slices of pizza cost $6.00 : 2 pepperoni slices cost $4.60 :5 garlic knots are $1.00 :2 sodas are $2.70 :3 bottles of purple drinks are $1.80 :4 bags of Doritios cost $1.40 : 6 sour straws cost $.90
anonymous
  • anonymous
the best deal is 2 pepperoni slices cost $4.60
anonymous
  • anonymous
:)
Selena2345
  • Selena2345
The best deal is the 2 pepperoni slices cost $4.60 right only
anonymous
  • anonymous
yes

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.