Open study

is now brainly

With Brainly you can:

  • Get homework help from millions of students and moderators
  • Learn how to solve problems with step-by-step explanations
  • Share your knowledge and earn points by helping other students
  • Learn anywhere, anytime with the Brainly app!

A community for students.

Calculate the unit price and determine the better buy ? Cereal that costs $1.50 for 31 ounces or cereal that costs $0.79 for 16 ounces

Mathematics
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get this expert

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this and thousands of other questions

|dw:1360995542937:dw|
are u getting it ?
tell me

Not the answer you are looking for?

Search for more explanations.

Ask your own question

Other answers:

Shampoo that costs $0.99 for 8 ounces or shampoo that costs $1.47 for 12 ounces.
i wrote the next problem
LUIS
|dw:1360996904878:dw|
i have a another problem luis
post it
$1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars
i posted it
LUIS
$1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars
i hear lol
okay sorry
need more help ?
yes 1 more question thats it
post
$1.99 For 4 jars of peanut butter or $2.50 for 5 jars
|dw:1360997470396:dw|
My last problem: You have $20.00 to spend on lunch. You must spend exactly $20.00 on a meal consisting of any combination of the following items.Which items would you buy ? : 4 Plain slices of pizza cost $6.00 : 2 pepperoni slices cost $4.60 :5 garlic knots are $1.00 :2 sodas are $2.70 :3 bottles of purple drinks are $1.80 :4 bags of Doritios cost $1.40 : 6 sour straws cost $.90
the best deal is 2 pepperoni slices cost $4.60
:)
The best deal is the 2 pepperoni slices cost $4.60 right only
yes

Not the answer you are looking for?

Search for more explanations.

Ask your own question