anonymous
  • anonymous
Giving a Medal to whoever answers correctly!!!! :) Which rate is the best deal for a box of cereal? A. $2.49 for 14 ounces B. $6.39 for 39 ounces C. $4.29 for 24 ounces D. $3.49 for 18 ounces
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
katieb
  • katieb
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
anonymous
  • anonymous
the purpose of this website is to teach and learn please dont come here looking just for the answers to your problems
anonymous
  • anonymous
You can answer it yourself by dividing the price by the quantity in each case.
anonymous
  • anonymous
I understand @completeidiot , I was just wondering if anyone could help me with this problem that I am stuck on

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

anonymous
  • anonymous
Ok @qweqwe123123123123111 So do you mean, for example, $2.49/15 ???
anonymous
  • anonymous
Sort of... :-) For that one it would be 2.49/14
anonymous
  • anonymous
Yes :) oops, thts what i meant lol :) Thanks so much for your help!!!
anonymous
  • anonymous
NP!! :-) Glad I could help!

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.