anonymous
  • anonymous
Annalise bought 17 gallons of gasoline for $1.87 each. Kaela bought 11 gallons for $1.97 each. How much more money did Annalise spend than Kaela?
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
chestercat
  • chestercat
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
triciaal
  • triciaal
here you need to consider the total cost for each then find the difference or you can find the difference in the number of extra gallons and multiply by the unit cost of $1.87
triciaal
  • triciaal
|dw:1451432663474:dw|

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.