I have a few quick questions

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get our expert's

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this and thousands of other questions.

A community for students.

I have a few quick questions

Mathematics
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get this expert

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this and thousands of other questions

Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 30 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 40 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined.
do u know how to find unit rate
sorta but i forget most of it

Not the answer you are looking for?

Search for more explanations.

Ask your own question

Other answers:

well u take the amount of what u have and divide the price by it in this case divide the price of each by the amount of onces in that one then the lowest one is ur answer
so for A do 2.49/30
oh its that easy
yep
so a is .083 and b is .083
meaning the awnser is c
right?
yep
Don't forget to medal and fan if you already haven't. Plus send me a message if you need more help @Griffindore
is it anoying to do that every time
what
righting Don't forget to medal and fan if you already haven't. Plus send me a message if you need more help @Griffindore
wrighting*
no i just copy and paste
oh
i have a few more questons if you dont mind
yeah at first it was though plus i have to re write it everytime i turn my computer back on
oh lol brb
just make it a new question so u can medal again
k

Not the answer you are looking for?

Search for more explanations.

Ask your own question