anonymous
  • anonymous
Can some one please check my work? Only 5 questions.
Mathematics
jamiebookeater
  • jamiebookeater
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get this expert

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this
and thousands of other questions

anonymous
  • anonymous
sorry seems like my dog ate your questions
anonymous
  • anonymous
Which unit rate is equivalent to 15 miles per gallon? thirty miles over three gallons x three gallons over thirty miles four gallons over sixty miles sixty miles over four gallons Question 2 (Multiple Choice Worth 5 points) (04.01)The Boardman family walked two over five of a mile in two over seven of an hour. What is their unit rate in miles per hour? two-sevenths over two-fifths equals one and two-fifths miles per hour two-sevenths over two-fifths equals five over seven mile per hour two-fifths over two-sevenths equals one and two-fifths miles per hour x two-fifths over two-sevenths equals five over seven mile per hour Question 3 (Multiple Choice Worth 5 points) (04.01)Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice B The unit rates are equal. The unit rates cannot be determined. needed help on this one Question 4 (Multiple Choice Worth 5 points) (04.01)An elephant can run one over four of a mile in 36 seconds. At this rate, which expression can be used to determine how fast an elephant runs in miles per hour? thirty-six seconds over one-fourth mile = 25 miles per hour one-fourth mile over thirty-six seconds = 144 miles per hour one-fourth mile over thirty-six seconds = 25 miles per hour x thirty-six seconds over one-fourth mile = 144 miles per hour
anonymous
  • anonymous
if there is an x at the end of the answers it means that i chose that one.

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

anonymous
  • anonymous
1 is D
anonymous
  • anonymous
this is easy stuff
anonymous
  • anonymous
do it no your own or Im telling FLVS
anonymous
  • anonymous
i did
anonymous
  • anonymous
Are you sure the first one is correct?
anonymous
  • anonymous
i need to someone to tell me if i did it right. Im not the best when it comes to math. Yea how it it d?
anonymous
  • anonymous
If it is 15 miles per gallon, wouldn't be 30 miles for 2 gallons, not 3?
anonymous
  • anonymous
i dont know... I feel like i did bad but im turning it in anyway
anonymous
  • anonymous
Don't turn it in yet
anonymous
  • anonymous
Why
anonymous
  • anonymous
Are you helping?
anonymous
  • anonymous
The first one is D, since 15*4 is 60.
anonymous
  • anonymous
okay...i can see why it would be d
anonymous
  • anonymous
yea just check over my work i did some mistakes Thank you so much for the help :)
anonymous
  • anonymous
I'm not good with number 2, so on to number 3. Divide the cost by the number of ounces. Compare.
anonymous
  • anonymous
ok so a would be 6.02 repeating and b would be .....wait i got the same for both, would it be c then?
anonymous
  • anonymous
omg i got a 100 thank you so so so much :)

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.