anonymous
  • anonymous
Which of the following cereals is the best buy? A. 28 oz for $4.29 B. 32 oz for $4.59 C. 36 oz for $4.79 D. 24 oz for $3.59
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
katieb
  • katieb
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
anonymous
  • anonymous
i think C
anonymous
  • anonymous
are you sure, this a semester test, i want to be sure first
welshfella
  • welshfella
divide the dollars by the oz to see which is the lowest

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

anonymous
  • anonymous
ok i am in 9th
anonymous
  • anonymous
oh I'm in 6th
anonymous
  • anonymous
thx, everyone
welshfella
  • welshfella
yw
anonymous
  • anonymous
what answer did you get?
anonymous
  • anonymous
not yet
anonymous
  • anonymous
b

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.