Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price, d, per can of dog food? Choose all answers that are correct? A.https://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_2053e942f3760280d0a1a012d22608eb1aeeebed_1.gif B.https://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_3f592a1cf786805f30dae82b04ef3f1774518c9d_1.gif Chttps://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_0517dcf34e384e69df36f2fc0c28c079ec8358e4_1.gif Dhttps://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_cd2d66c4e4302e309929b8d73ce44eb475b0ac8f_1.gif

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get our expert's

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this and thousands of other questions.

A community for students.

Which equations could model this problem? A package of 12 cans of dog food costs $33. What is the unit price, d, per can of dog food? Choose all answers that are correct? A.https://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_2053e942f3760280d0a1a012d22608eb1aeeebed_1.gif B.https://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_3f592a1cf786805f30dae82b04ef3f1774518c9d_1.gif Chttps://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_0517dcf34e384e69df36f2fc0c28c079ec8358e4_1.gif Dhttps://static.k12.com/bank_packages/files/media/mathml_cd2d66c4e4302e309929b8d73ce44eb475b0ac8f_1.gif

Mathematics
See more answers at brainly.com
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.

Get this expert

answer on brainly

SEE EXPERT ANSWER

Get your free account and access expert answers to this and thousands of other questions

I think A is right?
this one is easy but i just want to make sure

Not the answer you are looking for?

Search for more explanations.

Ask your own question

Other answers:

|dw:1442511588452:dw|
you may have more than one answer
$2.75 is the unit pricw
price*
|dw:1442511661007:dw|
i did not look at your choices
yeah i know the first one is an answer but idk if the second one is let me check
the second one is not an answer
can you look at the answers and help me find the right ones?
A and D sound right to me :)
nvm it was A and C

Not the answer you are looking for?

Search for more explanations.

Ask your own question