anonymous
  • anonymous
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 18 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $26.28. What is the unit price of each pizza?
Mathematics
  • Stacey Warren - Expert brainly.com
Hey! We 've verified this expert answer for you, click below to unlock the details :)
SOLVED
At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere possimus, omnis voluptas assumenda est, omnis dolor repellendus. Itaque earum rerum hic tenetur a sapiente delectus, ut aut reiciendis voluptatibus maiores alias consequatur aut perferendis doloribus asperiores repellat.
jamiebookeater
  • jamiebookeater
I got my questions answered at brainly.com in under 10 minutes. Go to brainly.com now for free help!
anonymous
  • anonymous
help needed
anonymous
  • anonymous
will medal and fan
leticiau
  • leticiau
is it a multiple choice question?

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.

More answers

anonymous
  • anonymous
yes hold on
anonymous
  • anonymous
4.38, 8.76, 23.28 , 78.84
anonymous
  • anonymous
money sign $
leticiau
  • leticiau
ok i think it's 8.76 because if you divide the total by how many pizza's there are you'd get 8.76
anonymous
  • anonymous
correct :0
leticiau
  • leticiau
:)
anonymous
  • anonymous
will u help on my other questions
leticiau
  • leticiau
sure
anonymous
  • anonymous
ok i will tag u
leticiau
  • leticiau
k

Looking for something else?

Not the answer you are looking for? Search for more explanations.